Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

WorkFlowy – vaše myšlenky jsou zase v bezpečí | Linhart Marketing

22. 1. 2014by Jan Linhart0

Napadla vás někdy převratná myšlenka, ale neměli jste ji kam zaznamenat? Než se otevře textový editor, je myšlenka pryč. Tužku jste měli, ale za kousek papíru byste klidně prodali ledvinu. A i tak by se vám pracně zaznamenaná poznámka ztratila ve změti papírků a souborů. To se vám s WorkFlowy nestane.

Dlouho jsem hledal možnost, jak zaznamenávat nejen myšlenky, ale pracovní úkoly tak, abych nemusel dlouho čekat na otevírání aplikace a pak zase hledat, kam jsem vše uložil. K takovému účelu mi nevyhovoval jinak skvělý Evernote ani taskový král Wunderlist. Jednoduše to všechno dlouho trvalo. Potřeboval jsem něco jednoduchého a svižného. WorkFlowy tomuhle požadavku odpovídá už na první pohled. Po registraci na vás zírá prázdná obrazovka a blikající kurzor. Vypadá to jako chudý příbuzný Google Docs, ale nenechte se zmást. Ve Workflowy vytváříte seznamy. Seznamy úkolů, nákupní seznamy, seznamy vysněných dárků, seznamy oblíbených knih, seznamy nejkrásnějších hereček / herců. V neposlední řadě ale i pracovní seznamy. Možná si říkáte, že podobně můžete pracovat i s jakýmkoliv textovým editorem, tak proč WorkFlowy? Řeknu vám hned 5 důvodů:

Za prvé: Ve WorkFlowy máte všechno na jednom místě. Už se vám nestane, že byste si vytvořili deset souborů pro deset nápadů nebo deset schůzek s klienty. Všechno si zapíšete na jednu velkou plochu, do jednoho velkého seznamu. A ke všemu se pohodlně dostanete.

Za druhé: Ve WorkFlowy můžete rychle vyhledávat. Jak se orientovat v jednom gigantickém seznamu? Jednoduše – použijete vyhledávání. Najdete si například jméno konkrétního projektu a Workflowy vám seznam zredukuje na položky, které zadání odpovídají. Aplikace ovšem podporuje také hashtagy. Pokud si tak pracovní úkoly napříč celým seznamem označíte určitým hashtagem, pak vám po jeho vyhledání bude jasné, co vás čeká a nemine. A pokud je hledáte často, pak si je označte jako oblíbené a dostanete se k nim vždy přes hvězdičku u vyhledávacího pole.

Za třetí: Ve WorkFlowy můžete zoomovat. A tím nemyslím zoomovat ve smyslu zvětšení celé stránky. Pokud se chcete v daný moment zaměřit pouze na jednu část seznamu, pak kliknete na jeho začátek a na stránce se vám zobrazí pouze ty odrážky, které chcete.

Za čtvrté: Ve WorkFlowy můžete vyškrtávat položky. Splnili jste některý z úkolů? Tak si jej vyškrtněte. K tomu si můžete zvolit možnost skrýt splněné úkoly a tak v seznamech nechávat jen důležité a stále aktuální úkoly.

Vyškrtávání

Za páté: Ve WorkFlowy můžete efektivně využít klávesové zkratky. Chcete rychle vyškrtnout úkol? Stiskněte ctrl + enter. Chcete přidat poznámku? Na to je shift + enter. Chcete skočit na vyhledávání? Pak hledejte escape. Seznam všech zkratek trůní v levém spodním rohu obrazovky.

Klávesové zkratky

Sečteno a podtrženo – WorkFlowy je výborná pomůcka pro grafomany, ale i další z vás, kteří si potřebujete utřídit myšlenkové pochody a chcete to dělat rychle a jednoduše. Samotná aplikace vás pak omezí v jediné věci – Free verze nabízí k využití pouze 250 řádků. Pokud vám to nestačí, pak přes svůj vlastní link pozvěte do WorkFlowy známé a dostanete dalších 250 řádků za každého přihlášeného. Když si nakonec připlatíte 5 dolarů měsíčně za Pro verzi, pak můžete psát na neomezený počet řádků, provázat WorkFlowy s Dropboxem nebo sdílet seznam s kolegy. I zadarmo jde však o výkonný nástroj, díky kterému už o žádnou myšlenku nepřijdete.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech