Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

Vážení přátelé, ano! Větrovčino PPC školení se vyplatí | Linhart Marketing

2. 4. 2014by Jan Linhart0

PPC reklama je na jednu stranu krásná věc, na druhou stranu trochu ošidná mrška. Je nutné nezaspat a stále držet krok nejen s vlastními kampaněmi, ale také novinkami a specialitkami, které Adwords i Sklik nabízí.

Proto mě napadlo, že bych mohl dohnat znalosti a navštívit některé z pokročilých školení, které u nás nabízí hned několik firem i jednotlivců. Výběr byl dlouhý a náročný, ale nakonec jsem rozhodlo pro Větrovičino Školení PPC tuningu. Petra Větrovská je jeden z největších PPC expertů u nás a i tématicky mi její školení sedělo nejvíc. Další pokročilé kurzy se zastavovaly například u remarketingu nebo dynamického remarketingu a měl jsem pocit, že nejdou tolik do hloubky. Mohl jsem mít ale i vlčí mlhu, proto pokud jste navštívili jiný kurz, který můžete doporučit, pak se o zkušenosti podělte v komentářích.

Školení na tělo

Ještě před školením došel každému účastníkovi krátký dotazník, kde měl specifikovat svou dosavadní zkušenost s PPC kampaněmi a také označit témata, která ho v rámci školení budou nejvíc zajímat. Jako information junkie bych u všech položek nejraději zaškrtl položku „hrozně moc“, ale nakonec jsem se spokojil s méně intenzivním „hodně“ a dostalo se i na „jen málo“. Aby se neřeklo. Možná bych přivítal i nějakou střední hodnotu, ale člověk se tak alespoň musel rozhodnout. Petra pak podle dotazníků upravila program a dostalo se na věci, které nás konkrétně zajímaly.

Samotné školení bylo rozděleno do několika tématických celků:

 1. Maximalizace návštěvnosti
 2. Kvalita návštěvnosti
 3. Reklamní texty
 4. Vyhodnocování kampaní
 5. Cenové optimalizace
 6. Remarketing
 7. Mobilní reklama
 8. Další nástroje v účtu

Petra to vzala hodně zeširoka, takže jsme se celý den rozhodně nenudili. Osobně jsem za takový přístup rád, protože jsem měl možnost si zopakovat a srovnat některé informace, které mi ještě nebyly úplně jasné, například co se struktury kampaní a klíčových slov týče.

Co mě zajímalo, co jsem nevěděl a na co jsem změnil názor:

 • Vylučující slova – používáte je ve svých kampaních? Ne? Tak to byste měli – až se relevance zeptá, budete připravení. Pokud jich vyškrtáte 200, pak je to dobrý začátek. Vzhůru do práce.
 • Experimenty – tuhle fičuru jsem v Adwords objevil před nějakou dobou, ale zatím ji nevyužil. Díky ní můžete efektivně vyzkoušet různá nastavení kampaně – například nastavit o něco vyšší CPC, měsíc sbírat data a potom vyhodnotit, jestli se zvýšení ceny odrazilo na konverzích. Výhodou je, že takhle zkoumáte dvě různá nastavení paralelně vedle sebe. Nemusíte proto nové nastavení složitě porovnávat s výsledky z minulosti, ale všechno máte přehledně pod sebou.
 • Štítky – o jejich existenci v Adwords jsem věděl, ale opět je moc nevyužíval. Vyhledávat přeci můžu i ručně. Co když jsem ale v minulosti provedl nějakou změnu a teď nevím, kde ji hledat? Mohl bych si ji propříště nějak označit? Heuréka – štítkem!

Školení hodnotím velice kladně – dozvěděl jsem se nejen další informace k již známým funkcím, ale objevil také některé specialitky, aplikace a triky relevantní pro oba systémy. Současně nebyl problém se často ptát a přizpůsobit tak školení vlastním požadavkům. Doporučuje pět z pěti markeťáků.

by Jan Linhart

18 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech