Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

Tabfoundry – facebooková záložka doslova na pár kliknutí | Linhart Marketing

9. 1. 2014by Jan Linhart2

Určitě každý z nás hledá možnosti, jak si ulehčit svou práci. V oboru sociálních sítí jde hlavně o rychlé a intuitivní propojování úvodních a profilových fotek, sestavování PPC kampaní nebo vytváření záložek na fanstránkách. Minimálně s posledně jmenovanou činností by vám mohl zásadně pomoci editor od českých vývojářů s názvem Tabfoundry.

Tabfoundry podle slov autorů umožňuje stylem drag-and-drop vytvořit kompletní záložku díky více jak pětadvaceti widgetům, které lze mezi sebou zkombinovat na jedné ploše. To zní samozřejmě krásně a ještě lepší je skutečnost, že to tak vážně funguje.

Tabfoundry jsem si naplno vyzkoušel ve chvíi, kdy jsem potřeboval pro jednoho z našich klientů vytvořit objednávkový formulář pro facebookovou stránku. Na výběr je skutečně velké množství různých možností a vývojáři stále pracují na dalších widgetech.

V tuto chvíli můžete skrze kartu Basic přidat text, obrázek a galerii, v kartě Multimedia najdete několik možností, jak vložit video z internetu, a v kartě Social pak všemožná tlačítka, likeboxy a badge spojené s Facebookem, Twitterem, Google+ a dalšími. Ještě větší možnosti pak přidává poslední karta Tools, díky níž můžete do záložky přidat odpočet, Google Mapu, MailChimp nebo jakoukoliv další funkcionalitu díky iframe a html boxům.

Je toho skutečně dost a funguje to náramně. Jednoduše si v nabídce vyberete jaký widget chcete do stránky vložit, tahem mu určíte místo a v nabídce napravo zobrazíte další možnosti nastavování. Widgety můžete skládat jak vedle sebe, tak je vrstvit i přes sebe, můžete nastavit barvu pozadí nebo do něj vložit obrázek nebo vytvořit verzi jak pro fanoušky vaší stránky, tak pro všechny uživatele Facebooku.

Nejdůležitější ze všeho je ale drag-and-drop funkce díky níž nemusíte znát HTML, nemusíte vědět, co je to iframe, a i tak vytvoříte dobře vypadající záložku během několika minut.

Každá legrace něco stojí. I v tomto směru se ale autoři Tabfoundry drželi při zemi a pokud nejste agentura a nespravujete několik stránek na jednou, pak si můžete v rámci jedné stránky vytvořit záložek tolik, kolik chcete. Smířit se budete muset jen s logem Tabfoundry. Premium předplatné pak umožňuje použití některý prémiových widgetů, Agency pak vaše záložky loga editoru zbaví.

Ve výsledku však Tabfoundry rozhodně stojí za to a pokud potřebujete rychle vytvořit záložky pro facebookovou stránku, pak jednodušší způsob pravděpodobně nenajdete. Jde to doslova na pár kliknutí.

Na Socialnisite.cz ale zvládáme i složitější aplikace a nejen to. Ozvěte se nám!

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

2 komentáře

 • Jiří Robinson Roup

  28. 9. 2014 at 6:18

  Díval jsem se na to a vypadá to dobře. Bohužel lze záložky pouze vytvořit v editoru, ale nelze je přidat na stránky. Kontaktoval jsem podporu, ale možná už to není funkční.

  Odpovědět

 • Jan Linhart

  28. 9. 2014 at 9:46

  Jiří: Děkuji za komentář. Právě teď jsem vyzkoušel vytvořit záložku pro FB stránku přes Tabfoundry a vše proběhlo bez problémů. Aplikace by tedy měla být funkční.

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech