Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

Oživení blogu, pravidelné reporty a představení Linkmonitoru | Linhart Marketing

26. 4. 2012by Jan Linhart2

Po několika měsících opět oživuji blog. Budu pravidelně informovat o naší práci, novinkách z podnikání i ze SEO oblasti.

Jak jsem se již zmínil v předešlém příspěvku, tak jsme na přelomu roku 2011/2012 otevřeli 1. coworkingové centrum v Olomouci. V coworkingu se schází super komunita lidí, která pracuje na zajímavých projektech. V dnešním článku bych chtěl představit aplikaci Linkmonitor, kterou vyvíjí právě jeden ze členů coworkingu – František Szabó.

Linkmonitor je určen 2 cílovým skupinám:

  • Majitelům webů, kteří nabízejí reklamu
  • Komukoliv, kdo nakupuje internetovou reklamu

Majitelé webů

Pokud vlastníte web a nabízíte na prodej zpětné odkazy, máte několik možností, jak můžete odkazy prodat:

  • Napsat na specializována fóra – např. webtrh.cz, seoforum.cz nebo např. webdeal.cz. Nevýhodou je, že nabídka na těchto fórech zapadne. Weby nejsou filtrovány, pro případného inzerenta není nákup na fórech přehledný. V podstatě se musí inzerent přehrabovat nabídkami, což je časově náročné.
  • Zapojit se do systémů, které řeší prodej za vás – např. ads.ranky.cz. Problém u těchto systémů je, že mohou být teoreticky odhaleni vyhledávačem. To platí v případě, že využíváte automaticky vkládanou reklamu.  V ČR už byly některé automatizované systémy zasaženy (např. Directo Global), ale vytvořily se nové. Spekuluje se, že i v nových systémech může být problém – viz. http://webtrh.cz/152600-postih-ads-ranky.
  • Využít Linkmonitor. Do této aplikace můžete přidat své weby. Linkmonitor automaticky měří ranky vašeho webu, můžete do něj zaznamenat veškeré prodeje odkazů a ulehčit si tak administrativu s prodejem odkazů. U vašich webů nastavíte cenu za prodej odkazu, případně cenu za prodej PR článku. Seznam vašich webů ale inzerenti nevidí. Můžete weby zobrazit jen určitým lidem, kterým budete chtít. Zároveň ale můžete své weby nabídnout inzerentům – viz. níže.

Inzerenti

Stále je poptávka po kvalitních PR článcích a tématických odkazech, ale kde je shánět? Můžete opět využít fóra, existující systémy nebo Linkmonitor. Na Linkmonitoru můžete poptávat bannery, zpětné odkazy nebo PR články a už jen počkáte, jaké obdržíte nabídky. Můžete tak na jednom místě poptávat různé druhy reklam a nezaměřovat se jen jedním směrem. S majiteli webu se přímo dohodnete na ceně. Systém si nebere nějaká procenta pro sebe. Inzerenti jen platí 100 Kč měsíčně za to, že mohou přidávat poptávky (tzv. VIP účet). Není ale omezen počet poptávek.  Pokud se navíc do sytému zaregistrujete nyní, získáte  VIP účet na měsíc zdarma.

V českém prostředí zatím neexistoval systém, který by byl zaměřen na získávání tolika typů reklamy na jednom místě. Jsou systémy pro PR články, zpětné odkazy i bannery, ale Linkmonitor spojí vše pod jednu střechu.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

2 komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech