Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

Nová kniha o SEO – SEO jednoduše | Linhart Marketing

29. 7. 2011by Jan Linhart2

 Martin Domes napsal novou knihu o SEO s názvem SEO jednoduše. Pokud mě paměť nemýlí, jedná se o čtvrtou knihu o SEO od českých autorů. Pro připomenutí ostatní knihy:

Ve středu kniha přišla do kanceláře a dnes přináším mini-recenzi. Pokud chce někdo se SEO začít, jedná se pravděpodobně o nejvhodnější materiál v češtině. Jednotlivé metody jsou popisovány přehledně a srozumitelně. Nezachází se příliš do podrobností, ale pro první seznámení se SEO principy určitě vhodná kniha. Věřím, že se vynoří SEO odborníci, kteří budou říkat, že se nic nového nedozvěděli, ale pro ty není kniha určena a s tím musí kupující počítat.

V ČR jsou v SEO komunitě celkem rozporuplné názory na různé SEO techniky – např. na registraci do katalogů. Marek Prokop nebo Miloslav Lešetický označují registraci do většího množství katalogů za zbytečnou (respektive označují za důležité např. 3 největší katalogy). Naopak Martin Domes v knize popisuje, jak si na seznamu katalogů vyfiltrovat vhodné katalogy a vložit do nich svůj web. Nezkušení uživatelé pak těžko rozeznají, kdo má vlastně pravdu. Aktuální situace je (možná) taková, že katalogy mají minimálně na Seznamu stále trochu vliv, ačkoliv proti tomu možná Seznam bojuje a do budoucna jistě bude. Podobných rozporů možný zaznamenají zkušenější uživatelé více, ale pro začínajícím uživatelům SEO to nemusí vadit.

Kniha provede čtenáře důležitými SEO základy a připraví je tak na čtení další SEO literatury či jiné vzdělávání. Na začátku je vysvětleno samotné SEO. Poté popis důležitosti domény a návod, jak vybrat správná klíčová slova. Pokračuje popis hlavních on-page faktorů (nezapomíná se ani na vhodnou informační strukturu, která je mnohdy přehlížena). Následují off-page faktory a na konec popis, jak všechnu snahu analyzovat a vyhodnocovat. Ve všech oblastech se popisují nejdůležitější základy. Do hloubky se příliš nezachází, ale k tomu jsou určeny jiné publikace a alespoň je kniha vhodná i pro lidi, kteří v minulosti o SEO neslyšeli. Na celkem 16 stranách jsem napočítal zmínku o našich projektech, takže už jen z tohoto důvodu se mi publikace líbí.

Cena 199 Kč (teď ve slevě 139 Kč) je více než příznivá. Kdo se SEO začíná, tak už může spěchat do e-shopu a knihu SEO jednoduše zakoupit.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

2 komentáře

 • Palm Pre

  4. 8. 2011 at 19:48

  Je možné knihu zakoupit i v elektronické podobě (e-book)? Raději bych ji studoval na svém webOS smartphonu.

  Odpovědět

 • admin

  4. 8. 2011 at 20:21

  To je spíše dotaz přímo na CPress, ale tuším, že v elektronické podobě není.

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech