Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

Jaká je aktuální situace v coworkingu Olomouc | Linhart Marketing

28. 6. 2013by Jan Linhart0

Hodně lidí se mě ptá, kolik je aktuálně lidí v coworkingu – kdo tam chodí, jestli je místo, atp. Pojďme si shrnou aktuální stav v coworkingu.

Právě dnes jsem zaktualizoval seznam členů coworkingu na webu. Je zde aktuálně 10 členů včetně mě. S kolegy jsme se odstěhovali do jiných prostor, ale osobně chodím do coworkingu cca  2x-3x týdně, tak jsem zde sebe nechal jako člena. Členství zrušili zatím jen lidi, co byli z jiných měst a moc často nechodili, nebo využívali coworking jen jako zasedací místnost a již ji nepotřebovali. Případně někdo získal práci v jiném městě, nebo se přestěhoval do jiného města (např. Franta Szabó). Kdo je ale z Olomouce a coworking vyzkoušel, tak v něm již zůstal (pokud nenastaly situace popsané výše).

Když jsem coworking zakládal, tak jsem myslel, že si většina členů zaplatí tarif non-stop (2 500 Kč + DPH/měsíc), ale většina členů má tarif 1 DEN (1 100 Kč + DPH/měsíc) nebo 3 DNY (1 900 Kč + DPH/měsíc). Tím mi udělali trošku čáru přes rozpočet, protože jsem myslel, že coworking bude vydělávat o špetku více. Na druhou stranu jsem pochopil jejich jednání – nepotřebují chodit každý den do coworkingu. 3 dny v týdnu určitě bohatě stačí pro každého, kdo byl doteď celý týden doma. Stejně nějaký den každý potřebuje něco řešit, takže by tarif non-stop naplno nevyužili. To je i tip pro vás, pokud o coworkingu v Olomouci přemýšlíte, tak určitě vyzkoušejte 1 den nebo 3 dny v týdnu. Nemusíte chodit každý den a zároveň trošku ušetříte.

Úplně první měsíce coworkingu jsem chtěl po členech platit i pronájem zasedací místnosti. Vzhledem k tomu, že je ale zasedací místnost hodně volná, tak jsem poskytl zasedací místnost ke členství zdarma. Někdo ji občas využije a je to příjemný bonus pro členy. Zasedačku řešíme přes sdílený Google kalendář. Kdo si dříve prostor zarezervuje, ten ho má. Žádné složitosti.

Vzhledem k tomu, že členové v coworkingu mají tarif 1 DEN nebo 3 DNY a my jsme se přestěhovali jinam (aby bylo v coworkingu místo), tak se reálně protočí každý den cca polovina lidí = 5, max. 6 lidí. Někdo si myslí, že když je v coworkingu 10 členů, tak je zde pořád obsazeno, ale stále je zde velký klid a spousta prostoru.

Chcete se do coworkingu v Olomouci podívat? Zavolejte mi na 604 539 064 nebo napište na linhart@seolinhart.cz a domluvte si testování coworkingu zdarma. Více informací o coworkingu v Olomouci naleznete také na oficiální adrese: www.coworkingolomouc.cz.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech