Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

42. NET sraz přivítal rovnou 3 inspirativní řečníky | Linhart Marketing

27. 2. 2017by Jan Linhart0

Při pátečním večeru se v olomouckém Clubu52 uskutečnilo v pořadí již 42. setkání s názvem Net sraz. Akci, která sdružuje podnikatele, programátory, vývojáře, copywritery, grafiky nebo marketingové specialisty napříč online světem, tentokráte navštívila bezmála třicítka hostů, kteří vyslechli tři zajímavé projevy.

„Generace 90. občas prostě nepřijde do práce“

Prvním řečníkem večera se stal Tomáš Kulísek, který je zakladatelem a majitelem největší online cestovní kanceláře v Čechách s příznačným názvem Sport SEN. Tomáš se rozpovídal o svých začátcích, peripetiích a rozhodnutích, které ve finále znamenaly cestu k úspěchu.

  • Důvěřujte zaměstnancům a pochvalte je, pokud vaši důvěru zklamou, prostě je nahraďte.
  • Obraťte se na partnery, kteří rozumí oboru, ve kterém s vámi mohou spolupracovat.
  • Pokud nastal problém, připusťte si ho a zákazníkům nikdy nelžete.
  • Vaše výrobky či služby nemusí být dokonalé, nikdy je však nepřestávejte nabízet.
  • Obklopujte se okolím, které vás nutně nemusí chápat, ale vždy vás podpoří.

Češi jsou od základu nedůvěřiví lidé, a proto je třeba v nich podobné pocity stále zahánět. Funguje to ve více rovinách. Jednak ve vztahu klient – firma, ale také mezi majitelem a jeho zaměstnanci. O tom, že daná věc není černobílá, vypovídá i Tomášova zkušenost s brigádníky a dalšími pracovníky z generace 90. Podle jeho slov mají tu zvláštní vlastnost, beze slova nejít ve smluvený čas do práce, nebo nepřijít vůbec.

Na závěr si Tomáš připravil poznávací soutěž s Linhartem a Kvasničkou na zájezdu, jejíž výherce (ze Zlína, pokud si dobře pamatuji) obdržel parádní dres Manchesteru United. A nám ostatním tak nezbývá než doufat, že na příští setkání Tomáš vyfasuje další dresy, třeba za Liverpool bych se rozhodně nezlobil.


Pracovní inzerce má budoucnost pouze pro pozice prodavačů „hopsinkové šťávy“

Druhým rétorem se pro páteční večer stal Michal Bubeník, který zvolil spíše interaktivní rozhovor s publikem na téma headhunting a HR obecně. Michal má za sebou již několik úspěšných štací včetně budování vlastní olomoucké firmy Headcourse, a proto se s námi mohl podělit o bohaté zkušenosti z oboru.

Mimo svou prezentaci se rozpovídal i o tom, co znamená stát na vlastních nohách a jaké to má výhody, nebo jak je důležité volit správná slova při vymýšlení názvu vznikající firmy. Coby zkušený řečník na půdě Katedry sociologie UP dokázal rozpovídat i hosty Net srazu. Největší vášně pak vyvolala debata o potenciálu a budoucnosti HR na sociálních sítích jako LinkedIn nebo Facebook. Michal namítal, že na rozdíl od LinkedInu, který dřímá velký potenciál pro budoucí HR odvětví, se Facebook nehodí pro rozsáhlejší, vrcholovou inzerci. Tedy, příliš se nehodí, aby se na Facebooku hledali ředitelé nebo manažeři poboček, na rozdíl od níže položených pracovních pozic, s čímž se někteří z nás trochu déle srovnávali.

Michal přidal i jednu předpověď ohledně budoucnosti masových inzertních portálů typu Práce.cz a podobně, které se dle jeho slov budou využívat pouze pro podobné pozice jako je prodavač „hopsinkové šťávy“. Zbylé posty by pak po vzoru moderny a pokroku měli přebrat právě jednotliví headhunteři a specializované HR společnosti.

Někdo, nebo něco přeroste Bitcoin a já u toho nebudu? Nesmysl

Jako poslední řečník se představil Honza Jaroš, který je úspěšným provozovatelem známého herního webu Pacogames.com s parádním průměrem 350 000 návštěvníků denně. Jeho tajemství? Zkrátka vám nesmí chybět vášeň pro svou práci a místo na pivo se musíte po škole těšit na programování.
Honza také několikátým rokem úspěšně investuje do kryptoměn a tak se následující minuty jeho projevu týkaly především bitcoinu, dark marketů, cenzuře a různým propočtům, které nenechávaly posluchače ani na minutu v klidu.
Bitcoin je stále pouhé semínko, které klíčí a v budoucích letech bude jistě exponenciálně růst, přeci jen, je to stále pouze 22 miliard dolarů, což je zanedbatelné množství všech světových financí. I tak ale přes běžné transakce denně protéká stovky tisíc dolarů a jak se tak zdá, jedná se o výhodou investici. Jenže pro koho?
Z morálního hlediska se jedná minimálně o kontroverzní měnu. Dark markety denně nabízejí zbraně, drogy, hazard, všechno, co se vejde do vaší fantazie. A vy si to tam pěkně všechno můžete kdykoliv koupit. Zavřeli Silk road? Nevadí, zavřou jeden velký market a ihned se jich objeví deset dalších, spekulace o konci podobných měn jsou tedy zbytečné.

Na závěr je třeba říci, že orientace v kryptoměnách je jistě vidina zářné budoucnosti, ale také každodenní závod, ve kterém vám nesmí ujet vlak. Dění okolo kurzů a novinek je potřeba neustále sledovat, jelikož se trh neustále dynamicky vyvíjí a tak Honza se smíchem dodává: „Někdo, nebo něco přeroste Bitcoin a já u toho nebudu? Nesmysl.

V další části večera pak probíhalo lehké představení všech účastníků srazu a po něm volné diskusní pásmo, ve kterém se všichni počali pohybovat po místnosti jako molekuly, které spolu vždy na pár minut debatovaly a už se zase stěhovaly jinam, na další kus řeči. Sluší se také poděkovat organizátorovi akce, Honzovi Linhartovi, který nás ujistil, že další NET sraz rozhodně nebude mít opakování s roční přestávkou a chce podobné akce pořádat co možná nejčastěji.

Nakonec mohl být spokojený i on, a to nejen z počtu zúčastněných. Co víc chce pořadatel podobných událostí slyšet, než upřímné díky Tomáše Kulíska, který se i díky zkušenostem a debatám z uplynulých NET srazů vypracoval se svou online cestovní kanceláří na oprávněný piedestal.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech