Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

3. díl – co dělám v coworkingu Olomouc | Linhart Marketing

10. 7. 2012by Jan Linhart2

Pravidelný přehled činností z minulého týdne:

Pondělí 2. 7. 2012

Standardní příchod do coworkingu kolem osmé hodiny. Řešíme firemní záležitosti. Na 9h je objednána na celý den zasedací místnost od jiné firmy,tak je uvítám a vše ukážu (zasedačka je celkem nevytížená a levná, takže doporučuji využívat). Chvilku píši e-maily a poté jdu na 10h za stavební firmou opět řešit dům. Po jednání ohledně domu opět chvíli e-mailování a poté zakočím do vodafone ohledně tarifu pro přítelkyni.

Po obědě přichází kolega a řešíme fakturaci. Řešíme ji většinou na začátku měsíce pro většinu klientů a je to jedna z nejoblíběnšjích činností, takže vystavujeme faktury, něco posílám přímo já, něco řeší kolega.
V cca 19h příjezd domů a opět řeším s přítelkyní dům – zrcadlo do koupelny, osvětlení, vestavěné skříně. Je pořád co plánovat.

Úterý 3. 7. 2012

Od rána dokončuji fakturace a průběžně e-mailuji a vše jsem zvládl. V cca 11h nemám žádnou fakturu k vystavení a žádný urgentní e-mail. Přesně v 11h jdu na oběd. Po super obědě řeším s kolegy drobnosti ve firmě (na čem se bude pracovat, atp.). Poté se pouštím do prodlužování domén na další měsíc. Jednou měsíčně se prostě dělá větší fakturace a prodlužování domén – to jsou pravidelné činnosti, které se musí na začátku měsíce provést. Ne všechny domény prodlužujeme. Pokud doména není kvalitní (rozuměj je neprodejná nebo prodejná za pár korun) a zároveň nemá ranky, tak ji necháme propadnout. U některých je to možná škoda, protože mají několik let historii, ale co s nimi, když nevydělávají.

Doma už jen shlédnu pár přednášek z sprednasky.cz (jsou zde přednášky z Barcampu v Brně).

Středa 4. 7. 2012

Ve středu a pátky pracujeme s kolegy z domu. Vzhledem k tomu, že jsem ale měl na 9h ráno dohodnutého jednoho zájemce, co se chce mrknout do coworkingu, tak jsem jel pracovat do Olomouce. V 9h přišel do coworkingu Petr Chochula (finanční služby). Možná budeme mít koncem měsíce nového člena. Poté jsem opět řešil e-maily. Do coworkingu přišel také Pavel Kepka, tak jsme řešili trochu SEO a školení, které chci nabízet. Shodli jsme se na tom, že bude lepší, když nabídka všech školení bude centralizována na www.SEOlinhart.cz, než zakládat pro každé svůj unikátní web (jako je teď např. www.seoskoleni.cz). V cca 11h nás přijel navšívit ještě majitel www.webdeal.cz – Otakar Pěnkava. Popovídali jsme o internetu a o jeho fóru. Byla to sice nečekaná, ale příjemná návštěva. Otakar pokračoval dál do Ostravy za Honzou Kvasničkou (www.kvasnickajan.cz).

Odpoledne jsem už jem řešil věci pro dům – vyzvedl jsem truhláře kvůli vestavěným skříním a jeli jsme přeměřovat / plánovat.

Čtvrtek 5. 7. 2012

Svátek, ale přesto den řešení domu. Od rána až do večera. Koupili jsme asi 10 světel do domu (a pořád nám jich pár chybí), zahradní nábytek (stůl + 6 židlí), postel a barvu + sprej na malování. Zároveň jsme vybrali tapety, rovnou objednali tapetáře a sami vymalovali dům (respektive jen krb + jednu stěnu, více se asi malovat nebude). Přesto celá akce trvala celý den.

Pátek 6. 7. 2012

Tento den jsem měl trochu odpočinkový a pracoval z domu. Díval jsem se na hodně přednášek z Barcampu na Sprednsky.cz (ještě mi jich pá  zbývá). Četl články o SEO – doporučuji přešíst např.: http://searchenginewatch.com/article/2064922/131-Legitimate-Link-Building-Strategies nebo http://www.zdrojak.cz/clanky/negativni-seo-jako-bic-na-konkurenci/. V podstatě vše směruje k tomu, že služba průběžné SEO je krok správným směrem.

Dnes jsem také zveřejnil 2 nová školení, která budeme pořádat:

 • PPC školení – školí Matěj Švec, který pracoval např. má zkušenosti z práce např. pro Aukro.cz nebo Hotel.cz a zároveň umí školení podat super formou
 • Propagace firem v sociálních sítích se zaměřeném na Facebook – školí opravdová specialistka Olga Biernátová, která má rozsáhlé zkušenosti v oblasto sociálních médií a vyučuje i např. ve Zlíně na fakultě multimediálních komunikací

Na web seolinhart.cz přibyla tedy do horního menu položka školení, kde naleznete přehled všech školení, která pořádáme. Musím se ještě dohodnou s Františkem Szabó ohledně školení affiliate marketingu. František je opět vynikající expert ve své oblasti – jeden z nejlepších v ČR. Pokud mi odpoví na email, tak toto školení možná připravím už zítra.

Sobota 7. 7. 2012

Dohodl jsem se s Frantou na školení a zveřejňuji školení affiliate marketingu. Jinak je den opět ve znamení e-mailingu. Ještě mám pořád vyrážky, takže nemůže sportovat. Do příštího týdne bych měl být ale fit – v pátek nás čeká NET paintball sraz a NET sraz.

Neděle 8. 7. 2012

Nic zajímavého (řešení věcí pro dům + soukromé činnosti).

Celkově týden hodnotím úspěšně – spustila se nabídka školení a příští týden odešlu newsletter klientům s nabídkou. V minulém týdenním zhodnocení nebyla téměř žádná zpětná vazba, takže příští týdny už možná nebudu rozepisovat po dni. Uvidím podle komentářů z tohoto týdne ;). Když tak bych se vrátil k původnímu režimu – oznamování novinek.

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

2 komentáře

 • Radek

  10. 7. 2012 at 10:45

  Pokud ti to nevadí, tak klidně piš po dnech. Já si tak aspoň můžu porovnat jestli pracuji rychle/pomalu oproti ostatním a taky se inspiruju rozvžením činností 😉

  Odpovědět

 • Pavel Mužák

  10. 7. 2012 at 13:50

  Možná bych uvítal domény, které pouštíte. Není možné je zveřejnit? 🙂  Jinak jsem taky pro psaní po dnech ze stejného důvodu jako Radek…

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech