Kancelář:Jakoubka ze Stříbra 44, Olomouc
Sledujte nás i na těch sociálech

1. díl – co dělám v coworkingu Olomouc | Linhart Marketing

25. 6. 2012by Jan Linhart14

V Olomouci pracuji z coworkingového centra. Koncept coworkingu se mi líbí, ale ještě více se mi  pravidelné články od jednoho ze členů (František Szabó). František každý týden píše, co vše v coworkingu dělá – např. poslední článek 10. díl Coworking Olomouc. Články jsem se inspiroval a dnes přináším první report z minulého týdne.

Pondělí 18. 6. 2012

Do coworkingu přijíždím kolem osmé hodiny. Jezdím ještě z rodné vesnice cca 25 km. Do 14 dnů se snad budu stěhovat do nového domu a pak mám v plánu jezdit na kole. Ráno jsou v coworkingu už kolegové, takže se pobavíme co nového a postíme se do práce. Dopoledne jsem dodělal web www.netsraz.cz. Jedná se o web, kde budou informace o pravidelných srazech lidí podnikajících na internetu. Srazy se ještě do minulé akci jmenovaly sraz webtrhu. Vzhledem k tomu, že už na někoho webtrh působí negativně a zároveň bych chtěl, aby na srazy chodila co nejširší veřejnost, tak došlo k samostatnému pojmenování NET sraz. Nejbližší NET sraz proběhne 13.7. a zde se můžete přihlásithttp://www.facebook.com/events/138759112926354/. Počítám, že nás bude okolo dvaceti. Srazy probíhají neformálně, všichni se představí, řeknou co dělají, o čem by se chtěli bavit, nebo co by chtěli řešit. V plánu jsou i přednášky z řad účastníků.

Po dodělání NET srazu jsem vybral pár nových domén pro magazíny, které budeme spouštět.  Dále jsem řešil převod nově koupeného webu erotickepovidky.cz. Během příštího týdne musím převod dodělat. Kolem 13h chodí do coworkingu Franta (ten, od kterého se inspiruji v těchto článcích). S ním jsem domluvil na zítra squash. Franta je dobrý hráč a mým cílem je jednou ho překonat (zatím jsem hrál cca 5x). Zeptal jsem se i majitelů e-shopu www.trikator.cz (Ondřej Roba a Tomáš Halamíček), zda by s námi nešli a dohodli jsme se na čtyřhře.

Zbytek dne byl ve standardním režimu – především odpovídání na e-maily. V přestávkách jsme pročítal RSS / zahraniční blogy o SEO. Slíbil jsem přítelkyni, že když je hezky, tak odpoledne něco podnikneme. Plán se ale trošku změnil, protože jí natekl do starého mobilu sprchový gel a tak jsme vybírali nový mobil. Večer jsme měli naplánovaný film, ale oba jsme už vyčerpáním usnuli. Za chvíli jsme se ale vzbudil a rozhodl jsem se napsat shrnutí dne a že vyzkouším psát pravidelný report jako Franta.

Úterý 19. 6. 2012

Standardní příjezd do coworkingu a pokračování ve vyřizování e-mailů. Na 10h squash jdu na dohodnutý s Frantou a klukama z trikátoru. Frantu jsem ještě neporazil, ale byl jsem blízko. Po hře jsme si dali společný oběd a jednání o novinkách. Mimo jiné jsme shrnuli vystoupení Tomia Okamury v pátek v ostravském coworkingu. Po obědě jsem s programátorem (opět jsem ho našel v coworkingu) jednal o změnách na webu www.souteze.cz. Tento web od začátku přeprogramovává. Pár tipů na úpravu nám poslal i Honza Kvasnička. Honza má opravdu dobré připomínky a byl mimochodem i mentorem Jetpack víkendu.

Pokračoval jsem vyřizování e-mailů až do 18:30, kdy přišel účetní. Tomu jsem už jen předal dokumenty  jel domů.

Středa 20. 6. 2012

Středy a pátky většinou pracuji z domu = nechodím do coworkingu. Ráno opět ve znamení vyřizování urgentních věcí a psaní e-mailů. Podíval jsem se na pár zajímavých přednášek z webu www.sprednasky.cz. Tento web mohu doporučit komukoliv, kdo podniká na internetu. Začal jsem také pracovat na prezentaci, kde budeme mít nabídku správy PPC kampaní. Zatím jsem zákazníky poptávající PPC přeposílali k  jiné firmě, ale nyní bychom chtěli vzít tvorbu i správu PPC kampaní pod svá křídla. PPC kampaně povede Matěj Švec, který např. se podílel např. i na správě kampaní pro Aukro. Ještě si s Matějem upřesníme pár věcí a do konce týdne by mohl být web funkční. Chtěl bych zároveň pořád PPC školení, které by Matěj vedl – k tomu se také musí vytvořit web. Uvidím, jestli se to do konce týdne zvládne.

Odpoledne přijela přítelkyně a jeli jsme se podívat na pokračování dodělávání domu. Za 10 dní ho chtějí kolaudovat, tak jsem zvědav, jak to stihnou. Po prohlídce domu jsem se zastavil v coworkingu vyzvednoutl projektor pro zítřejší obchodní snídani a jeli jsme na lekci plavání – už cca 2 roky chodíme jednou týdně plavat s trenérem a když jsem zdravý, tak i 2x bez trenéra. Po plavání opět následovalo odepisování na e-maily do cca půlnoci a stějně nemám všechny zodpovězeny. Zítra ale brzy ráno vstávám, takže abych měl energii, nechávám pár e-mailů na zítra.

Čtvrtek 21. 6. 2012

Musel jsem vstávat v 5:35 a vyjet z domu v 5:50, protože mě čekala obchodní snídaně. Jednou za 14 dnů jsou v Olomouci snídaně, na kterých se sejdou podnikatelé z různých odvětvích  a diskutují o podnikání, předávají si kontakty, atp. Trochu jsem se do této akce zainteresoval tím, že vozím veškeré potřebné věci na snídani (projektor, dokumenty, atp.) Osobně mě toto vstávání nedělá dobře. Když jsem navíc unavený / nevyspalý / ve stresu, tak mi vyskáčí vyrážky. Několik posledních let se tedy snažit neunavit. Je to skoro k smíchu, ale musím prostě odpočívat, jinak mám na rukách a nohách vyrážky, které bolí na dotek = nemůžu třeba chodit (to se ještě dá, prostě jsem u notebooku doma) nebo v horším případě ani obléct (opravdu ty prsty bolí). Po první obchodní snídani mi právě vyrážky neskákaly, takže dnes musím jít opravdu brzo spát, abych byl fit. Samotná obchodní snídaně byla super. Opět byli nový hosté. Dohodli jsme se na některých setkání, atp.

Po obchodní snídani jsem se přesunul do coworkingu, s kolegy vyřešil urgentní otázky a opět nastalo vyřizování e-mailů. Dnes mám za cíl nemít žádný e-mail nezodpovězený. Náhoou jsem se dohodl s klukama z trikátor.cz a Matějem (správce PPC kampaní), že zajdeme na oběd. Na obědě jsme se dohodli, že uspořádáme akci „NET paintball sraz“. Prostě před standardní NET srazem půjdeme ještě na paintball. Ihned jsem akci zveřejnil a můžete se přihlásit zde: http://www.facebook.com/events/491100777573212/

Dal jsem si za cíl neodejít z coworkingu, dokud neodpovím na všechny e-maily. Produktivita / efektivita práce šla postupem času dolů a já jsem e-maily dopsal až v cca 21h. Alespoň mám prázdnou schránku. Cíl na zítra: zprovoznit nabídku PPC kampaní.

Pátek 22. 6. 2012

Zasekl jsem se u psaní e-mailů. Některé jsou tak složité na vysvětlování, že napsání trvá i více než hodinu. Všeobecně mám teď při psaní týdenního reportu dojem, že se věnuji jen e-mailům. Ono se to nezdá, ale když má člověk řešit hodně věcí, tak jen e-mailuje. Pokračoval jsem také na tvorbě webu s nabídkou PPC kampaní. Dělám to na šabloně, ve které jsou složitější úpravy, takže se to trochu protahuje. Odpoledne přijíždí přítelkyně a večer máme jít na sraz lidí, co chodí na plavání s trenérem. Než odjedeme na sraz pracuji stále na webu pro PPC. Hlavní strana je udělána. Stačí pak nasypat text na podstránky. Na srazu z plavání se vůbec nebaví o internetu. V průběhu srazu se alespoň domlouvám s Jakubem Čižmářem na zítřejší akci (viz. níže)

Sobota + neděle 23. – 24. 6. 2012

V sobotu v 6h ráno mě přítelkyně zaveze do Litovle, kde mě vyzvedne Jakub Čižmář a jedeme na víkendový sraz lidí podnikajících na internetu – http://webtrh.cz/184127-unikatni-sraz-zabava-relax-tuny. Nebudu zde popisovat celý sraz, ale jedním slovem byl super. Rozsáhlý report zveřejním tento týden na www.netsraz.cz. Příště se srazy v Lázních Bělohrad budou už také jmenovat NET sraz. Domů jsem se vrátil v neděli ve 20h. Odpověděl na nejdůležitější e-maily a ukončil pracovní týden.

Otázky na čtenáře:

Má cenu psát tyto týdenní reporty?
Zajímá někoho, co dělám přes týden a jakých akcí se účastním?

S vašimi názory se podělte do komentářů. Bez odezvy nemá člověk motivaci psát ;).

by Jan Linhart

14 let v oboru je už doba... Založil tisíce webových stránek. Některé s úspěchem prodal, některé s neúspěchem zavřel. Rozhodně je však poznamenán mnoha zkušenostmi, ze kterých se snaží poučit a vytěžit to nejlepší. Aktuálně se stará o finance a rozvoj Linhart marketing. Ve volném čase obchoduje s kryptoměnami.

14 komentářů

 • František Szabó

  25. 6. 2012 at 12:31

  Super report, vidím že ty maily ti zabírají dost času možná by něbylo od věci to zkusit nějak optimalizovat viz 4hodinový pracovní týden, nebo delegovat práci…
  Určitě pokračuj:), ten 1. netsraz vypadá naprosto drsně.

  Odpovědět

 • Angeloo123

  25. 6. 2012 at 18:55

  Skvělé čtení. Rozhodně pokračuj.

  Odpovědět

 • Tomáš Halamíček

  25. 6. 2012 at 21:55

  Hele, myslím že týdenní reporty jsou zpětnou vazbou hlavně pro tebe, jak píše frances 🙂 Čekám na další díl 🙂

  Odpovědět

 • luve88

  26. 6. 2012 at 6:15

   Třeba pro mě to je určité zajímavé.
  Vyřizování emailů fakt zabere strašně moc času. Já emaily nevyřizuji průběžně, ale pouze 1x denně. Ušetří se tak podle mě opravdu hodně času.

  Odpovědět

 • Mário Roženský

  26. 6. 2012 at 9:38

  Dobrý report! Rád to čtu. Většinou to člověku v ničem nepomůže, ale čas od času narazí na něco co by mohl do svého dne také zařadit.

  Odpovědět

 • Kvasnička Jan

  26. 6. 2012 at 15:04

  Honzi, já myslím, že toto je určitě přínos. Alespoň si dokážeš říct, co jsi který den dělal a zda jsi vůbec něco udělal 🙂 Emaily jsou problém asi všech a sám si nedovedu představit, že bych měl odpovídat jen jednou nebo 2x denně. Dnes to mám hodně dle klienta, někomu přednostně odepsat, další maily počkají. Určitě pokračuj dále!

  Odpovědět

 • Pingback: Novinky ze světa Affiliatu – Červen 2012 | Affilblog.cz

 • Matěj Švec

  29. 6. 2012 at 14:06

  Pěkný zápisník, jen tak dál. Týdenní psaní je super na utřídění myšlenek, ani nemusí být příliš rozsáhlé. Píšu si takto deník na týdení bázi do day one a vždycky mi to krásně utřídí myšlenky, u těch článků to je určo podobné. 😉 Těším se na naši spolupráci

  Odpovědět

 • Pingback: 11. díl coworking | Affilblog.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikde zveřejněna. Pole vyžadovaná k vyplnění jsou označena *

Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech
Zůstaňte s námi v kontaktuSociální sítě
Sledujte nás i na těch sociálech